25.05.2022 17:30

TJ Sokol Rosovice - SK Nový Knín 4:1

Velkolepé finále okresního přeboru, které se hraje ve variantě dvou zápasů, započali naši chlapci na území Rosovic. Nervozita by se dala krájet a ve vzduchu lítala silná slova o poháru, kabrio-busu i autogramiádě pro děti. Od prvních minut bylo utkání fyzicky náročné. Důrazné souboje a dlouhé nákopy za obranu našim chlapcům příliš nesvědčily a domácí to cítili. Roztahané hřiště a špatná přechodová fáze, to byly dva elementy, které naše mužstvo připravovaly o cenné síly. V prvním poločasu jsme si vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí, ale domácí Rosovice se zkrátka na utkání lépe koncentrovali. Na Grafnetrův gól ještě ve 36. minutě odpověděl dobře umístěnou ranou z vápna Stočes, ale ve druhém poločase už se prosazovali pouze domácí. Naši chlapci tak toužili po vítězství, že se často zapomínali na útočné půlce a soupeř z protiútoků tvrdě trestal. Konečný výsledek 4:1 je hodně studenou sprchou po dobrých jarních výsledcích. Do odvety tak jdeme s třígólovým mankem a na domácí půdě se jej pokusíme smazat 8.6. v 17:30, kdy se rozhodně o vítězi okresního poháru.

sestava: Petřík (b), Čálek, Vlasák ©, Šiška, Jiráň, Kočí 63‘, Foltýn,