23.08.2021 18:11

Sokol Nečín - SK Nový Knín 2:0 (1:0)

Našim mužům se úvod soutěže nepovedl a omluvou nemůže být ani to, že nám chybělo hned několik hráčů. Po rozpačitém výkonu jsme prohráli v Nečíni 0:2 a chybovali jsme nejen v obraně, ale tristní byla i rozehrávka některých hráčů. A když se k tomu přidala i neschopnost v koncovce, nebylo divu, že jsme odjeli s nepořízenou. ¨

Bez R. Vlasáka, J. Stočese, D. Patery, L. Kuchaře a některých dalších jsme přitom začali sympaticky, drželi jsme míč, domácím jsme na dlouhou dobu nedovolili nic nebezpečného. Jenže přišla 17. minuta, snad první útok, kdy se domácí dostali do šestnáctky, naprosto zbytečný faul a jasná penalta. Doslova zadarmo se tak Nečín dostal do vedení. Domácí se zatáhli do obrany a spoléhali na protiútoky, kterých ale mnoho neměli. Naproti tomu my jsme hrozili spíš z dálky, nejprve střela B. Rákosníka orazítkovala tyč nečínské branky, vzápětí trestných kop mířící k tyči skvěle vyrazil gólman Kubín.

Také druhá půle nabídla podobný průběh jako ta první. Drželi jsme sice míč, jenže dřív než jsme mohli rozvinout kloudnou akci, tak jsme ho ztratili buď nepřesnou přihrávkou anebo neuměním při jeho zpracování. Přesto jsme vyrovnat mohli. Asi v 65. minutě jsme se konečně dostali do přečíslení na levé straně, centr směroval do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil A. Rada, jenže trefil jen rukavice domácího brankáře. Tím ale šance neskončila. K odraženému míči se dostal Ben Havelka, jenže opět zaúřadoval Martin Kubín. A do třetice další vyražený míč dorážel znovu A. Rada, jenže i on zase spálil. To zřejmě byla rozhodující akce zápasu. Neuteklo totiž ani pět minut a po několika nepřesnostech v naší obraně se míč dostal k volnému J. Pospíšilovi, který se už nemýlil. Domácí si pak vítězství pohlídali i proto, že už jsme nebyli schopni vyprodukovat nic fotbalového.

Sestava: Petřík - Kukla F., (75. Tesař), Pazderka, Stracený, Zorek (75. Farda) - Stránský, Rákosník, Rada A., Čálek - Mařík Š. (73. Kočí), Havelka