08.06.2022 17:30

SK Nový Knín - TJ Sokol Rosovice 6:0

Po bezduchém výkonu s výsledkem 4:1 v prvním finálovém utkání jsme ve středu 8.6. přivítali k odvetě mužstvo TJ Sokol Rosovice. Někteří z nás zatím nikdy necítili takovou tíhu okamžiku. Naplňoval nás pocit zodpovědnosti vůči klubu a fanouškům. Cítili jsme povinnost odevzdat dnešní den sto procent toho, co jsme schopni nabídnout. Nic nebylo ponecháno náhodě. Od přípravy areálu při pondělní brigádě, přes megalomanské zařízení a vybavení domácí kabiny, o které se pečlivě postarali srdcaři Pazderka s Radou. Mimo jiné zajistili ovoce, doplňky stravy a motivační arch pro každého z nás. Pro případ, že by někomu chyběla dravost ze syrového masa, Ben Havelka připravil pro spoluhráče tatarský biftek. Nikdo neměl šanci v této dechberoucí atmosféře myslet na něco jiného, než soustředění a nasazení potřebné ke smazání třígólového dluhu, který stál mezi námi a pohárem pro vítěze. Trenéři rozdali poslední pokyny a vyslali namotivovaná mužstva na trávník. Při nástupu z kabin se areálem u Kocáby rozezněly blány bubnů z kotle fanoušků obou celků. Naši analytici uvádějí, že zaznamenali více než 200 platících diváků, kteří bičem svých hlasivek hnali všechny zúčastněné k výkonu za hranicí jejich schopností.

Po zahajovacím hvizdu naši chlapci nevyčkávali ani sekundu a vysokým nasazením brzy uchopili otěže utkání. Obránci hostů v 11. minutě pustili k zakončení z hranice pokutového území veterána Havelku. Ten se z podobných pozic nemýlí a vstřelil důležitý brzký gól domácích. Po promarněné šanci Tuháčka, jsme zpevnili obranu a zamkli rosovické hráče na vlastní polovině. Po několika nebezpečných centrech zahrával po faulu na Vlasáka volný kop Foltýn. Ve 32. minutě poslal prudký centr, pro který nejvýše vyskočil Stránský a přesně umístěnou hlavičkou přidal druhou branku. Navzdory dobrým střeleckým pokusům již do poločasu další branky nepadly. Do kabin tak naši chlapci odcházeli stále s jednogólovým mankem. O poločase pronesl památnou motivační větu ve skvělé formě hrající veterán Havelka. „Kluci, kdy jindy chcete něco vyhrát, když ne dneska a když ne teď.“

Ve druhém poločase začali vnímat tlak i hosté. Cítili, že jejich jednogólový náskok začal být úzký jako hovno jezevčíka. Vyrovnaný začátek poločasu rozsekl z protiútoku Rada, který tečovanou ranou poslal v 55. minutě domácí do vedení 3:0 a dokonal tak nevídanou stíhací jízdu. Obrovská euforie ve svatostánku u Kocáby tlačila naše chlapce stále dopředu. Po 4 minutách sledoval bezmocný Uher, jak do jeho branky nekompromisně zatlouká hlavou vítězný hřebík namotivovaný Stočes, kterému z rohu opět asistoval Foltýn. Trenér Bakos i tak oživil sestavu čerstvým masem a prostřídal, aby zrychlil přechod do útoku a využil únavy soupeřů. Hned v 64. minutě dostal kolmici za stopery nechytatelný Čálek a tvrdou ranou zvýšil vedení na 5:0. Do paralyzované obrany Rosovic následně propadl dlouhý výkop Petříka a nestárnoucí Havelka se přes oba stopery prosadil a ránou pod víko uzavřel účet utkání na 6:0. Hosté si v závěru vytvořili několik šancí, ale díky výtečnému Petříkovi jsme udrželi nulu a přesvědčivě zvítězili. Ihned po závěrečném hvizdu propukly oslavy, jejichž ozvěna je slyšet ještě dnes.

sestava: Petřík (b), Vlasák ©, Pazderka, Kočí Milan, Kukla 72‘, Čálek 71‘, Foltýn, Rada, Stočes 80‘, Stránský 61‘, Havelka 86‘

náhradníci: Čihák 80‘, Šiška 72‘, Patera 86‘, Sláma, Kočí Matěj, Kopecký 61‘, Jiráň 71‘

střelci: Havelka(11, 66), Stránský (32), Rada (55), Stočes (80), Čálek (64)