23.04.2022 17:00

SK Nový Knín - TJ Sokol Rosovice 5:1

V sobotu 23.4. jsme za krásného počasí hostili v Novém Kníně družstvo TJ Sokol Rosovice. Marodkou oslabené Rosovice nejsrdečněji přivítal Jakub Stočes, který ve 2. minutě otevřel skóre utkání. Hrál se otevřený fotbal a domácí se díky tomu dostávali do dobrých střeleckých pozic. Po několika bezzubých pokusech ovšem potrestal naše chlapce v 9. minutě z centru Máša, který se prosadil po nedůslednosti v domácí obraně. Navzdory inkasovanému gólu jsme pokračovali v tvrdé ofenzivě. Hned několikrát nám zakončení ze špičky kopačky smolně sebrala nerovnost terénu v pokutovém území Rosovic. Po hezké kombinaci domácích se nakonec v 25. minutě z branky radoval Stočes. Brankou do kabin zakončil poločas Stránský, jehož nohejbalová smeč z velkého vápna zapadla pod horní tyčku Švejnohovy brány. Druhý poločas probíhal ve stínu prvního. Rosovičtí se sice dostali do několika palebných pozic, ale jinak to byli domácí, kdo si vytvářel brankové příležitosti. Nový Knín pálil na hostující branku ze všech pozic, ale až po výtečné finální přihrávce Stočese se prosadil v 68. minutě podruhé Stránský. Ten tak plackou poslal domácí do pohodlného vedení 4:1. Zápas se dohrával v poklidu. O rozruch se postaral pouze navrátilec Lomoz, který svým odkopem rozbil střešní okénko opodál stojící sokolovny a zajistil tak, aby se na jeho návrat nezapomnělo. Nikomu se to v dosavadní historii klubu nepovedlo. Na konečných 5:1 upravil skóre v 82. minutě opět Jakub Stočes. Završil tak hattrick, posbíral čepice, políbil ženy, rozdal několik rozhovorů pro regionální žurnalisty a za bouřlivého potlesku šel střídat. Po závěrečném hvizdu si naše mužstvo konečně užilo chuť jarního vítězství na domácí půdě.

sestava: Petřík (b), Kočí Milan 46‘, Vlasák ©, Lomoz 83‘, Jiráň, Rada 70‘, Foltýn, Slunečko, Čálek 75‘, Stočes 83‘, Stránský

náhradníci: Šiška 46‘, Kočí Matěj 83‘, Patera 70‘, Čihák 75‘, Kukla 83‘

střelci:    Stočes 2‘, 25‘, 82‘