20.08.2022 17:00

SK Nový Knín - SK Březnice

Naši chlapci přivítali v prvním kole okresního přeboru mužstvo SK Březnice. Navzdory vytrvalému dešti byla hrací plocha ve výtečné kondici a mokrá tráva naznačovala svižné utkání. Hosté vsadili od začátku na dlouhé nákopy, domácí zase na trpělivou rozehrávku. V prvním poločase jsme soupeře jasně přehráli a po několika dobrých střelách se mazácky prosadil Viktor Vlasák. Ten se nezalekl zkušeného beka, míč si ve vápně zasekl a po zemi uklidil podél brankáře hostů. Další šance nikdo v branku nepřetavil a šlo se do kabin. Po poločase se začala karta obracet. Březničtí byli mnohem aktivnější a dostávali se do zakončení. Perfektním výkonem nás však podržel neváhající brankář Petřík. Přežili jsme infarktové situace a s přibývajícím časem začali být hosté nervózní. Sahali ke stále tvrdším zákrokům. Po nedorozumění v obraně hostů podruhé skóroval ve skvělé formě hrající Viktor Vlasák. Těsně před konce se nechal vyloučit za zbytečně agresivní hru obránce hostů Štolba. Přesilovku hned vzápětí potrestal František Kukla a zpečetil výsledek utkání na 3:0.

sestava: Petřík (b), R. Vlasák ©, Stránský, Kopecký 70‘, Pazderka, Čálek, Rada, Čihák 82‘, Stočes, F. Kukla, V. Vlasák 90‘

náhradníci: Jiráň 70‘, P. Kukla 82‘, Rampas 90‘

střelci: V. Vlasák (9,80), F. Kukla (86)