Mladší žáci v Hluboši třetí

10.01.2016 08:16

Jako první mužstvo našeho oddílu vstoupili do letošního roku mladší žáci, kteří se zúčastnili halového turnaje v Hluboši, jenž uspořádal TJ Sokol Pičín. Celkem se ho zúčastnilo 12 družstev, naše bylo nalosováno do odpolední skupiny. Z té jsme postoupili z druhého místa, v semifinále jsme však prohráli s pořádajícím týmem, abychom v utkání o třetí místo vyhráli na penalty s Drahlínem/Hluboší.

V úvodním zápase turnaje jsme porazili těsně Višňovou díky gólu našeho nejlepšího střelce turnaje V. Maříka. V dalším zápase jsme nastoupili proti favoritovi, Březnici, proti které jsme nezachytili úvod utkání, brzo jsme prohrávali o dvě branky. Pak se nám ale podařilo M. Houskou snížit, v závěru zápasu jsme soupeře zmáčkli, jenže nic víc než dvě nastřelené tyče jsme z tlaku nevytěžili. Proti rezervě pořádajícího turnaje Sokolu Pičin jsme si zastříleli a zvítězili jsme vysoko 5:0. Podobný průběh měl i zápas proti Kamýku nad Vltavou, který jsme porazili 3:0. Rozhodující zápas o postup do semifinále jsme sehráli s Bohutínem. Soupeř šel do vedení po naší chybě po rohu, své zaváhání takřka vzápětí odčinil J. Hondlík, který se bombou trefil z trestného kopu. Remíza tak znamenala, že se utkáme o vavříny turnaje.

V prvním zápase jsme narazili na vítěze dopolední skupiny, na první mužstvo Sokola Pičín. Byli jsme aktivnějším mužstvem, jenže jsme opět po chybě, tentokrát gólmana D. Spurného, po rohu prohrávali. A takřka vzápětí po chybné rozehrávce šel soupeř už do dvoubrankového vedení. Do utkání už nenastoupil zraněný V. Kučík a v jeho průběhu se navíc zranil V. Vlasák, přesto jsme soupeře přitiskli k jeho brance, podařilo se nám však snížit jen na 1:2. V zápase o třetí místo jsme nastoupili proti mužstvu Drahlín/Hluboš, s kterým jsme po vyrovnaném průběhu remizovali 1:1. Následovaly pokutové kopy, všichni naši určení hráči, postupně J. Hondlík, V. Mařík a L. Dopita, suverénně proměnili. A protože si stejně vedli i hráči soupeře následovala další série. Jako první se k zahrávání postavil M. Křivonoska, který vymetl pravou šibenici. Střela dalšího hráče soupeře šla ale vedle branky, což rozhodlo o našem konečném třetím místě.

Sestava: M. Křivonoska, D. Spurný - L. Dopita (1), J. Hondlík (2), M. Houska (2), J. Hrubý (1),  V. Kučík (2), V. Mařík (4), M. Šefl, V. Vlasák (1)(M. Vlasák)