20.03.2022 14:00

FC Višňová - SK Nový Knín 1:3

V něděli 20.3. jsme se dočkali prvního zápasu jarní části okresního poháru. Naši chlapci přijeli do Višňové v dobrém psychickém rozpoložení, které ukovali během kvalitní zimní přípravy. Na utkání to bylo vidět od prvních minut. Úspěšná snaha o kombinaci v počátku zápasu dostávala naše hráče do dobrých střeleckých pozic. Umístěnou tvrdou ranou ze střední vzdálenosti nás tak v 11. minutě poslal do vedení Jakub Stočes. Hned po dvou minutách se domácím stoperům utrhl Jakub Čihák. Jeho tradičním bekhendovým blafákem obešel elegantně brankáře domácích a neohroženě skóroval. Velmi dobře do kádru zapadla naše zimní posila Jirka Slunečko, jehož kvalitní rozehrávka ustavičně strašila soupeře. V prvním poločase již další branky nepadly a šlo se do šaten za příznivého stavu 0:2. Do druhého poločasu už trenér Bakos nastavil našemu mužstvu více defenzivních pokynů a dále se tak hrál fyzicky náročný fotbal s důrazem na obranu. I přes defenzivní hru se dařilo vytvářet střelecké příležitosti a v 69. minutě se z 24,6 metrů prosadil Pavel Foltýn technickou ránou pod klacek. S produktivitou 1+2 se tak stal Pavel Foltýn hvězdou zápasu a získává tak slevový kupón na nealkoholické pivo ve stánku na hřišti. Když už se domácí nadechovali k většímu náporu, utnul jej tvrdě v zárodku Petr Pazderka dobře mířeným obraným zákrokem. Ve spolupráci s bezkonkurenčním Milanem Kočím dokázali odvrátit všechny útoky domácích vyjma momentu, kdy si ve vlastním pokutovém území počínal netakticky kapitán Vlasák a z penalty následně skóroval domácí kapitán Vobr. Do konce zápasu byl míč k vidění spíše ve vzduchu než na zemi a pro bolest za krkem tak rozhodčí raději v 94. minutě ukončil zápas. SK Nový Knín tak postupuje do semifinále okresního poháru a bude hrát o medaile.

sestava: Petřík (b), Kočí Milan, Pazderka, Vlasák (c), Čálek 46', Kopecký 81', Foltýn, Slunečko, Rada, Čihák 46', Stočes 46'

náhradníci: Patera 81', Jiráň 46', Kramer, Šiška 46', Kočí Matěj 46'

střelci: Foltýn 1+2, Čihák 1+0, Stočes 1+0