19.09.2015 20:46

SK Nový Knín - TJ Sokol Daleké Dušníky 1:3 (1:1)

Kdo by si myslel, že nám úspěch v Žebráku pomůže, naše následné utkání proti průměrným D. Dušníkům přineslo jednoznačně vystřízlivění. Prakticky po dobu celého zápasu jsme byli určitě horším mužstvem a můžeme být nakonec rádi, že utkání skončilo pouze 1:3. Pomohla nám k tomu hlavně nemohoucnost hostujících útočníků, kterým naše obrana ve druhém poločase několikrát namazala do jasných šancí, jenže naštěstí ti nebyli schopni se ani trefit mezi tři tyče naší branky.

Úvod utkání byl dost rozháraný, obě mužstva nevyprodukovala více než tři přesné přihrávky za sebou, takže hra byla rozkouskovaná, málo pohledná, bez vzruchu. Z této šedi z ničeho nic vystoupila naše první povedená akce asi v 13. minutě, kdy P. Drechsler posunul míč na levém křídle na L. Vostrého, který poprvé a bohužel také asi naposledy v zápase zahrál dobrý míč, pasem našel volného J. Poučka a ten hlavou vymetl šibenici branky Dušník. Tato situace nám ovšem paradoxně nepomohla, právě naopak. Hosté hrající s mnohem větším zaujetím se začali dostávat do zápasu, u míče byli vždy dřív než Ševci, kteří se jakoby báli hrát fotbal, a tak nebylo divu, že se Dušníky dočkaly brzo vyrovnání. Pomohla jim k tomu vydlážděná dálnice našimi hráči, kteří od půle sledovali postupujího K. Zahouta bez toho, že by mu chtěli v postupu nějak zabránit. Zmíněný borec bez atakování doběhl až k hranici šestnáctky, vypálil k pravé tyči naší brány a míč rozvlnil její síť.  A mohlo být ještě hůř! Po rohu rozehrávaném M. Pavlíkem si na centr naběhl kapitán J. Kokštejn, jeho hlavička skončila na břevnu naší branky, odtud se odrazila před brankovou čáru a poté jsme už míč uklidili do bezpečí. Břevno se ale snad chvěje po jeho střele ještě teď! Hosté naštěstí už chtěli poločas dohrát v klidu, takže své jednoznačné psychické výhody v první půli již nevyužili.

To ale udělili ve druhém poločasu, když jsme pokračovali v naprosto sterilním výkonu. Kraje zálohy prakticky neexistovaly, útok byl bez míče a obrana kupila jednu chybu za druhou. V krátkém časovém úseku se tak hosté dostali hned třikrát do zakončení, a to P.Krásou, který ovšem svými příležitostmi doslova pohrdl a jeho střely ze stoprocentních šancí netrefily ani branku domácího mužstva. Do role spasitele se tak dostal náhradník, nám známý J. Sklenář, který své brejky s naprostou grácií zakončil, a tak stanovil konečný účet utkání v poměru 1:3. O zmaru našeho mužstva nejlépe svědčí situace v poslední minutě, když dobíhající P. Foltýn ani ne z metru přestřelil zcela opuštěnou branku Dušník...Když ani to nedokážeme proměnit, nemůžeme se divit, že zaujímáme v tabulce takové místo, jaké zaujímáme...

Branka: 13. Pouček

Sestava: Petřík - Stočes (62. Sekýt), Chlumecký (65. Lomoz), Ducho, Vlasák - Fiala, Foltýn, Slezák (85. Kukla), Vostrý - Drechsler (46. Sklenář), Pouček