27.04.2014 08:32

SK Nový Knín - FK Mníšek p. Brdy 0:1 (0:0)

Utkání o jedné chybě, tak by se dal v krátkosti charakterizovat průběh našeho dalšího zápasu s FK Mníšek pod Brdy. Utkání bylo po většinu času vyrovnané, ani jedno mužstvo si príliš šancí nevytvořilo a tak o konečném výsledku rozhodla naše chyba při standardní situaci, když jsme nechali zakončit nejlepšího střelce hostů Nováka. Závěrečný nápor nám nic nepřinesl a tak utkání vyhrálo šťastnější mužsto těsně 0:1.

Hned od začátku zápasu bylo patrné, že se bude hrát na jistotu. Obě mužstva preferovala obranu nad útokem, hra se odehrávala spíše mezi šestnáctkami než v nich. V úvod byli aktivnější Ševci, v 11. minutě jsme si dokonce vytvořili šanci, o které lze napsat, že byla gólová, jenže nikým neatakovaný F. Sklenář z místa pokutového kopu míč dobře netrefil a ten tak putoval do autu. Ještě minutu před tím P. Drechsler vysunul B. Rákosníka, ten ale z velkého úhlu trefil jen boční síť hostující branky. To bylo na dlouhou dobu vše, co jsme předvedli. Hosté se postupně začali prosazovat, jejich akce však rovněž končily dřív než začaly. V poslední čtvrthodince poločasu se už do zakončení dostali, jenže jejich střelám chyběla razance a hlavně umístění, takže náš brankář je bez problémů zneškodnil. Platí to zejména o střelách L. Kindela a D. Novosada. Do šaten se proto šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako v pvním, až přišla 52. minuta a faul A. Krmely asi 35 metrů před brankou. Hosté se nahrnuli k šestnáctce, míč z trestného kopu letěl na její hranici na pravé straně, kde naši hráči nechali zcela volného L. Nováka, který mělo spoustu času si míč zpracovat a zasunout ho do naší branky. Očividně nás to znervóznilo, místo hry si Ševci začali frustraci vybíjet ve zbytečných faulech, takže žlutých karet začalo přibývat. Teprve v poslední čtvrthodině jsme se vrátili k našemu fotbalu a najednou jsme začali Mníšek přehrávat. Když jsme však nedali asi v 75. minutě snad největší šanci zápasu, když po levém křídle utekl R. Vlasák, na jeho centr naběhl P. Drechler, jenže jeho střela asi z desetimetrů šla opět mimo konstrukci branky, zápas spěl ke svému rozuzlení. Míč do sítě se nám nepodařilo dotlačit ani po několika závarech a tak tři body si od Kocáby odvezl šťastnější tým z města pod Brdy,

Sestava: Petřík - Lomoz (60. Pouček), Šustr, Chlumecký, Vlasák - Sklenář F. (46. Krmela), Plot, Sekýt, Fiala - Drechsler, Rákosník